תוכן נסתר בפייסבוק

תוכן נסתר בפייסבוק משמש לא פעם למטרות של ספאם, כולנו נתקלנו ולא פעם אחת בעמודים שמציעים לצפות בתמונה זו או אחרת של אי אילו דוגמגישות אם רק נלחץ על הלייק.
אופן אישי אני סולד מהעמודים הלו ולא פעם מדווח עליהם לפייסבוק כמו העמוד שעשה שימוש ציני בשואה לטובת לייקים…

אבל מה לגבי עמודים עסקיים שמעוניינים להעניק הטבות מיוחדות למי שחבר בעמוד שלהם? הרי בסופו של דבר עמוד העסק מוקם במטרה לצבור קהל של קוראים/מבקרים שאמורים להחשף לתוכן של העסק ולמוצרים שלו.

אחת הדרכים "לעגן" את המבקרים לעמוד וליצור נתיב לחשוף את המוצרים בפניהם הוא לשונית עם תוכן נסתר שבה מצוי קופון הנחה או הטבה אחרת שייחשפו לגולשים אשר ילחצו על כפתור ה"Like
" של העמוד.

לפני העדכון של פייסבוק בתחילת חודש מרץ שביטל את האפשרות לפתוח לשוניות של FBML סטטית היה ניתן לשתול קוד קטן בלשונית שהיה מבדיל בין גולש שלחץ על הלייק לבין גולש שלא לחץ, עכשיו ניתן לעשות את זה באמצעות תכנות (PHP) עם הקוד ניתן למצוא כאן .

יתרון נוסף וגדול מאוד למבנה הנוכחי של הלשוניות תוכן נסתר, הוא שהפעם הקוד באמת נסתר, במבנה הקודם היית יכול לעקוף את החסימה ולהגיע לתוכן על ידי צפיה בקוד מקור של האתר.
בצורה החדשה, התוכן מוגן יותר היות וניתן למקם אותו בתוך קבצי הPHP ולא ניתן יהיה לראות את התוכן של העמוד, מה שמאפשר להעלות מידע מבלי לחשוש שיראו אותו מי שלא מצטרף לעמוד.

התלבטתי הרבה אם לשתף בקוד באופן גורף או רק למי שיפנה לגביו מחשש שספאמרים יעשו בו שימוש, אבל היות והיום הכל נמצא ברשת בצורה רחבה, אני מגיש לכם אותו וחוסך לכם שיטוטים וחיפושים.

 

הקוד לתוכן נסתר בפייסבוק

 

מקווה שתבחרו במעשים טובים :-P

 

והתודות  לAF-design ששיתפו את העולם בקוד.

 

רון

 

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

עלינו רון סיסו

רון סיסו, בוגר תואר שני במנהל עסקים עם התמחות בשיווק. יועץ ומלווה עסקים מהשלבים הראשונים ועד לשגשוג והצלחה פועל בתחום האינטרנט החל משנת 1996. מאחוריו יזמויות אינטרנט לא מעטות וניהול חברת גיימינג בפריסה בינלאומית.