לא להפסיד זה להרוויח

שואלים את עצמכם מה המהות של הכותרת? בשתי מילים: "מניעת אובדן".

הרבה פעמים שבעלי עסקים יושבים וחושבים איך הם משפרים את הרווחיות של העסק, הם נוגעים בכל הרוודים החשובים, ניהול של המלאי, צמצום רכישות מיותרות לעסק, שינוי תהליכי ייצור לצורך ייעול ועוד תהליכים רבים אחרים שרובם נוגעים בייעול הייצור וקיצוץ בהוצאות לא הכרחיות, אבל כמעט כולם פוסחים על נושא מניעת האובדן בעסק.

מניעת אובדן בעסק יכולה להתבצע בהרבה מישורים שונים ולא דווקא במובנים של טיפול בגניבות בעסק.
מניעת אובדן נוגעת בניהול נכון של המלאי וצמצום שבר של חומרי גלם ובזבוז שלהם.
מניעת אובדן נוגעת בצמצום החשיפה לסיכוני גניבה מצד עובדים
מניעת אובדן נוגעת בפיקוח על המחסנים למשל בעסקים שיוצאים להתקנות אצל לקוחות, לוודא ששום רכיב עודף לא נמצא ברכב ההתקנה בסופו של היום אלא חוזר למחסן.

ועוד תחומים רבים שבעצם חוסכים לעסק הרבה כספים.

אחד הדברים שיחודיים בכל התחום של מניעת האובדן הוא נושא שיפור הרווחיות, זהו אחד התחומים שמשפיע באופן ישיר על רווחיות העסק בלא קשר לרמת המכירות שלכם, נניח ומחזור המכירות של העסק עומד על 3 מליון ש"ח בשנה ואחוז האובדן כתוצאה מבעיות שבר/מלאי או סיבה אחרת עומד על 3%, אלו 90,000 ש"ח שנגזרו מתוך הרווחיות של העסק!
נתונים סטטיסטיים מראים שבעלי עסקים חווים כ-5% אובדן מתוך המחזור שלהם מהסיבות שמניתי למעלה, נכון שאי אפשר להגיע למניעת אובדן מלאה שתציב אותך עם 0% אובדן בשנה, אבל גם אם תצמצמו את האובדן ב 50% ממה שקיים כיום- הגדלתם את הרווחיות שלכם ב 2.5% שזהו שיעור משמעותי שלא הצריך אותכם לשנות את פסי הייצור או לפתח מוצרים חדשים.

אם הנושא נודע בכם והייתם מעוניינים לבדוק את האפשרויות לחסוך ולהגדיל את הרווחיות אתם מוזמנים ליצור עמי קשר ואשמח לעזור לכם להרוויח יותר.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

עלינו רון סיסו

רון סיסו, בוגר תואר שני במנהל עסקים עם התמחות בשיווק. יועץ ומלווה עסקים מהשלבים הראשונים ועד לשגשוג והצלחה פועל בתחום האינטרנט החל משנת 1996. מאחוריו יזמויות אינטרנט לא מעטות וניהול חברת גיימינג בפריסה בינלאומית.