5 דברים שאתם חייבים לבדוק לפני שאתם מזמינים אתר אינטרנט

השבוע פנתה אלי לקוחה שרצתה להעביר את האתר שלה לחברה אחרת בגלל שלא הייתה מרוצה מהשירות והיחס של החברה איתה איכסנה את האתר.

משיחה איתה הבנתי שהאתר בנוי על מערכת ניהול תוכן של החברה המאכסנת/בונה ושהם דורשים ממנה תשלום של 300 ש"ח בעבור העברת הדומיין שלה, שנרכש על שמם ולא על שמה.

אני לא נכנס לנושא האם האתר שנבנה היה מתאים לסכום ששולם עליו או לא (ולדעתי הוא שווה עשירית ממה ששולם) חשוב לי להצביע על מספר נקודות קריטיות בהזמנה של אתר, וזה מתיחס לאתרים שבונות חברות גדולות ועסקים קטנים לבניית אתרים.

1. תוודאו ששם המתחם(דומיין) נרשם על שמכם ואתם הבעלים הבלעדיים שלו.
2. אל תזמינו אתר על מערכת ניהול תוכן ששייכת לחברה שבונה לכם את האתר, אתם לא תוכלו להעביר את האתר לאחר מכן ותשארו כבולים "לנצח" עם החברה שבנתה לכם את האתר.
3. קחו מספר הצעות מחיר לבניית האתר וודאו מה כל הצעה כוללת, אם ההצעות לא ברורות לכם תבקשו שיפשטו לכם אותן בכדי שתבינו כמה עולה לכם כל חלק באתר, החל מהעיצוב ועד לקידוד.
4. לא תמיד עסקאות של קידום משולב בבניית האתר הן נכונות, וודאו שהחברה מתמחה בשירותים שהיא מציעה, לא כל בונה אתרים הוא מקדם מקצועי ולא כל מקדם מקצועי יודע לבנות אתרים
5. תבררו מה עלויות האכסון של האתר בתום החוזה, אם כבר בחרתם חברה שבונה את האתרים על מערכת עצמאית משלה, תוודאו שבסוף החוזה של השנה הראשונה אתם לא מתחילים לשלם משכנתא שניה.

והחלק הכי חשוב שאפילו לא צריך מספור, תבדקו מלפנים ומאחור את הספקים שאתם בוחרים להזמין מהם את האתר, תעשו חיפושים בגוגל על החברה ותראו אם יש עליה חוות דעת שליליות ותבררו את המהות שלהן, הצעות טובות לא תמיד מספיקות, בתחום של בניית אתרים ואינטרנט בכלל חשוב בהרבה השירות, לפעמים יותר מהמחיר.

בהצלחה!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

עלינו רון סיסו

רון סיסו, בוגר תואר שני במנהל עסקים עם התמחות בשיווק. יועץ ומלווה עסקים מהשלבים הראשונים ועד לשגשוג והצלחה פועל בתחום האינטרנט החל משנת 1996. מאחוריו יזמויות אינטרנט לא מעטות וניהול חברת גיימינג בפריסה בינלאומית.